Mateřská školka Praha 9

 

                                                                                                                           .

Pro pokračování prosíme klikněte zde : www.profamily.cz

                                                                                                                           .

 

 

 

Soukromá Mateřská škola Pro Family s.r.o.

"Kde je radost, tam je smích"
A s radostí se žije i v naší soukromé školce, která již od roku 1992 pomáhá v prvních krůčcích za poznáním dětem nejen zdravým, ale úspěšně integruje i děti se speciálními potřebami.

Naše školička není velká, ale setkáte se zde s porozuměním, citlivým přístupem a příjemnou atmosférou.

"Na proseku máme velkou zahradu, tartanové hřiště i tělocvičnu. Nás děti to moc nezajímá, ale právě tady je i sídlo Mateřské školy - Pro Family, kde vznikají všechny ty organizace výletů do divadel, na hrady a zámky, školky v přírodě u moře, nebo naše lyžařské tábory. O nás se starají pedagogové: Zuzka, Nikola, Laura ale i Vašek s Evžou....."

Vytvoření důvěry vůči pedagogovi je pro nás nejdůležitějším úkolem. Vždyť i v tomto roce byly naše školkové děti 5 týdnů mimo svoji rodinu. 

Využily nabídky ozdravných pobytů na horách, v Mariánských lázních, pobývaly na kolovém táboře na Českomoravské vysočině. 

Rodiče jako první musejí vidět zájem pedagogů o ně a jejich děti. Práci s dětmi a provoz školky mohou sledovat již od počátku, kdy s dětmi přicházejí, hrají si a pracují. Často využívají společných pobytů na školách v přírodě a zde nejlépe poznají chování a jednání nás, pedagogů. 

Vznikají tak úzké vztahy mezi lidmi, kteří si vzájemně důvěřují, sdělují své problémy, starosti a radosti. Pedagog pozná lépe rodinnou situaci a tím i případné změny v chování dítěte. 

Tato práce mimo MŠ je pro učitele velmi psychicky náročná - věnovat se celý den dětem, večer posedět s "dospěláky", přibližovat jim svoji práci, záměry a často i napomáhat řešit jejich problémy.

Ale to jsou právě ty chvíle, kdy se z cizích lidí stávají „naši rodiče", kdy začínají uznávat naši práci a vzniká pocit sounáležitosti, vzájemná důvěra a přátelství.

Po celý rok v mateřské škole rozvíjíme rozumové schopnosti, jazykové dovednosti - seznamování s anglickým jazykem s Karolínou a s rodilým mluvčím, prohlubujeme estetické cítění dětí, snažíme se o zlepšení zdravotní ho stavu a pohybových  dovedností. 

Děti cvičí na nářadí v tělocvičně,  hrají na sopránovou flétnu, plavou a saunují se, osvojují si začátky taneční výchovy, hrají tenis, učí se jízdě na lyžích, kolech, pracují s keramickou hlínou, cvičí jógu, předškoláci pracují v kroužku Zdravověda a učí se jak se chovat ke svému tělu, mít se rád a zdravě žít. Starší děti jezdí na koních v Měšicích, posilují celý svalový aparát a získávají první dovednosti kolem práce se zvířaty. 

Do školky dochází také pes, který je dokáže respektovat, poslouchat a ukázat, jakým může být dobrým kamarádem, když nám zrovna není nejlépe.

Po celý den je v MŠ přítomen logopedický, zdravotnický a pedagogický personál.

Mám zájem o prohlídku školky:

Zavolejte nám na telefon 232 000 801 a domluvíme se, kdy by se Vám prohlídka školky hodila.

Telefon přímo do školky je přistupný pouze pro rodiče dětí navštěvující školku ProFamily na Proseku a to na pobočkových stránkách. 
Vstup do pobočkových stránek je výše pod symbolem:  Vstup na pobočkové stránky školky ProFamily Praha 4

 
KDE NÁS NAJDETE
 
Mateřská škola - Pro Family s.r.o.
soukromá školka ProFamily na Proseku

Lovosická ul. vchod zelenou bránou naproti tenisovým kurtům
(Areál ZŠ Novoborská 371)
190 00 - Praha 9, Prosek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Data map ©2018 Google
 
 

 

 

Mateřská školka Praha 9

Městská část Praha 8 zahrnuje 9 katastrálních území. Nejstarší součástí z nich je katastrální území Libně dalšími pak jsou př.: Kobylisy, Karlín, Bohnice i část Troji. Charakter této městské části je tak velmi různorodý – zahrnuje centrální část Prahy i zelené oblasti s množstvím parků. Městská část ve svém obvodu spravuje 30 dětských hřišť a s výstavbou dalších započala. V současné době žije na území Prahy 8 kolem 100 000 obyvatel. Mateřské školky v Praze 8 jsou zastoupeny ve velmi hojném počtu. Mezi významné soukromé mateřské školky v městské části Praha 8 můžeme zcela jistě řadit anglickou školku Sunny Garden, hudebně dramatickou školku s výukou angličtiny Seminárium i školičku Čertův vršek. Městská část Praha 8 je zřizovatelem 24 mateřských škol. Mezi významné státní mateřské školky v Praze 8 můžeme řadit např. MŠ v ulici Kučerové, která spadá pod ZŠ U Parkánu, a jejíž kapacita je 170 dětí. Jedná se o největší mateřskou školku v Praze 8. Další státní mateřské školky jsou např. mateřská školka Kotlaska, Na Korábě nebo Za Invalidovnou. 

 

 1. Mateřské školy - praha9.cz

   
  www.praha9.cz/materske-skoly1.html
  Vánoční provoz mateřských škol Prahy 9 bude zajištěn v MŠ U Nové školy v době od 27. 12. do 30. 12. 2011. Ostatní mateřské školy budou v těchto dnech ...
 2. Pravidla pro přijímání dětí do MŠ pro školní rok 2011/2012 - praha9.cz

   
  www.praha9.cz/pravidla-pro-přijímání-dětí-do-mš-pro-školní-rok-20...
  7. leden 2011 – O přijímání k předškolnímu vzdělávání rozhoduje ředitel mateřské školydle § 34 odst. 3 zák. č. 561/2004 Sb., školský zákon, v platném znění. ...
   
 3. Mateřské školy - Praha 9 - Firmy.cz

   
  www.firmy.cz/Instituce-a-urady/Vzdelavaci-instituce/.../praha-9
  Naše mateřská školka a jesle zajišťují celodenní péči pro děti od 2 měsíců do 6-ti let. Hodinové, noční a víkendové hlídání. Snažíme se, aby u nás byly děti ...
 4. Mateřská škola Veltruská 560

   
  www.msveltruska.cz/
  mateřská škola, praha 9, prosek, veltruská 560, školka, MŠ, děti. ... Právě umístění MŠ je jednou z předností, které rodiče využívají. V září 2009 se MŠ rozrostla o ...
 5. iq-school soukromá mateřská škola praha 9 - Horní Počernice

   
  iq-school.cz/
  Soukromá mateřská škola IQ-school s výukou angličtiny. Používáme metody Montessori, a dalších. Kvalifikovaný personál včetně rodilých mluvčích. Školka ...
 6. Mateřská škola Praha 9 | Dětský koutek RLF.CZ

   
  www.relaxlafabrique.cz/materska-skola-detsky-koutek.html
  Mateřská škola Praha 9. Hlídaní dětí, dětský koutek squash, fitness a relaxačního centra Relax la fabrique RLF.CZ.
 7. Mateřská školka Praha 9 | Maxíkova školka

   
  www.jazykova-skolka.cz/materska-skolka-praha-9/
  Mateřská školka Praha 9 | Maxíkova školka - jazyková mateřská školka v Praze, záruka kvalitní vzdělání pro vaše děti. Využijte našich akčních nabídek online!
 8. MŠ Praha 9, Pod Krocínkou 466

   
  mskrocinka.webnode.cz/
  Na základě dopisu ČMOS z 1.12.2011 zaslaného vedení školy a následných výzev se pedagogičtí pracovníci MŠ Pod Krocínkou 466, Praha 9 rozhodli připojit k ...
 9. Mateřská školka Spojenců | U Dráčka

   
  www.skolkaspojencu.cz/
  1. prosinec 2011 – Mateřská školka | Horní Počernice | Praha 9 ... Provoz pro předem přihlášené děti zajišťuje MŠ „U Rybníčku“ na Křovinově náměstí. Provoz po ...
 10. Mateřská škola Praha 9 - Štolmířská

   
  www.msstolmirska.cz/
  ………cílem našeho výchovného působení je formování harmonicky rozvinutého člověka, který je při výstupu z mateřské školy vybaven nejen přiměřenými ...